Kontakt
Blog - drewno

Płytki imitujące drewno – modny trend

Naturalne materiały to w ostatnim czasie numer jeden w wyposażaniu wnętrz. Drewno jest jest jednym z nich, dlatego również w branży ceramicznej pojawiło się wiele propozycji płytek imitujących drewno.

Płytki imitujące drewno

Płytki imitujące drewno – Modny trend, który projektanci dopasowywują się do wszystkich obowiązujących trendów, niekiedy sami kreują kolejne. To dzięki ich niekonwencjonalnemu podejściu do projektowania wnętrz, z miesiąca na miesiąc powstają kolejne, coraz bardziej ekstrawaganckie i niespotykane projekty. Płytki imitujące drewno są rozwiązaniem, które przypadło do gust wielu projektantów, architektów. Spotykamy coraz częściej łazienki, w których postawiono na ‘naturalny’ materiał.

Imitujące drewno? Co to znaczy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to klasyczna płytka ścienna, bądź też gresowa o fakturze drewna. Są o wiele bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia mechaniczne i zarysowania w porównaniu do naturalnego drewna. Dzięki płytkom imitującym drewno nie narażamy naszego wnętrza na zaplamienia czy odbarwienia. Oszczędzamy również czas przy sprzątaniu, płytki nie wymagają od nas aż tak dużej uwagi jak drewno. Jeśli nie masz w planach kolejnych remontów, płytki imitujące drewno są idealnym wręcz rozwiązaniem dla Ciebie. A ich zasoby są już tak duże, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ekstremalne warunki. Woda, wysoka temperatura, ciężkie do usunięcia zabrudzenia, to te czynniki pomogą w podjęciu decyzji: “Wybrać drewno naturalne, czy gres drewnopodobny?”. Najbardziej na czynniki zewnętrzne narażona jest podłoga w kuchni oraz łazience. Nie zmienia to faktu, że w salonie czy sypialni też może się coś wylać, przewrócić i nasze piękne drewniane podłogi uszkodzić. Możecie użyć ich w przestrzeniach, w których naturalne drewno by się nie sprawdziło. Pod kominkiem, na ścianach w łazience, schodach zewnętrznych, wszędzie. Charakteryzuje je wysoka klasa ścieralności i mrozoodporność, można zażartować: “produkt nie do zdarcia”. Zatem jeśli marzyłeś o drewnianej podłodze i chcesz aby przetrwała najtrudniejsze warunki masz przed sobą rozwiązanie.

Dekoracja ścienna. Dokładnie tak. Płytki imitujące drewno niech wam się nie kojarzą ze zwykłymi ‘panelami’. Producenci tworzą gresy drewnopodobne, o nietypowych wzorach; mozaiki, jodełki, paski. To prawdziwy raj dla konsumentów i projektantów, mogą dać się ponieść fantazji i tworzyć najbardziej śmiałe i nieoczywiste projekty. Firmy takie jak Sanchis Home, Ibero Ceramic, Navarti, Tubądzin lub Cerrad i wiele innych posiada już w swojej ofercie liczne kolekcje drewnopodobne, które śmiało można wykorzystać w projektach.

 

Powiązane artykuły