Historia naszej firmy

Założenie Firmy
Firma BoMar2 została założona w 1996 roku jako salon łazienek w Krakowie przy ulicy Klimeckiego 25. Od tego momentu rozpoczął się jej dynamiczny rozwój. W 2001 roku firma przekształciła się z firmy handlowo-usługowej BoMar2 Spółka Cywilna w BoMar 2 Marek Dziekan Spółka Jawna.
Powstawanie salonów
W międzyczasie powstały kolejne salony i magazyny. Pierwszy salon w Bochni znajdował się przy ulicy Górskiej 1B do 2001 roku, a następnie został przeniesiony na ulicę Brzeską 44, gdzie funkcjonuje do dziś. Salon w Krakowie przy ulicy Wadowickiej istniał do grudnia 2000 roku, a w listopadzie 1999 roku otwarto salon na ulicy Zakopiańskiej. Ten salon stał się główną siedzibą firmy w 2008 roku.
Imponująca powierzchnia magazynów
Magazyn na ulicy Dekerta był używany do 2000 roku. W 2016 roku zamknięto magazyn na Załęczu 1 i otwarto nowy magazyn główny w Skawinie przy ulicy Torowej 16C, o imponującej powierzchni 6,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Pracownicy
Wraz z rozwojem firmy zwiększała się liczba pracowników. Początkowo, w 1996 roku, firma zatrudniała 5-6 osób. W 1999 roku liczba pracowników wzrosła do 17, a w 2002 roku firma miała już 28 etatów i 32 pracowników. Do 2017 roku rosła, obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób.
Inwestycje
Firma BoMar2 była również zaangażowana w wiele inwestycji, najważniejsze z nich to: Beskidzki Raj, Nosalowy Dwór, Zamek w Przegorzałach, Zamek Zator. Nie można też zapomnieć o: Hotel Wilga, Villa Źródło, Panorama Resort & Spa, Tylickie Wzgórze, Aquapark Lipany na Słowacji oraz Ogrody Sensoryczne i Pijalnia Wody w Muszynie. Ponadto, firma ma udział w budynku usługowo-biurowym Aquarius, położonym w Krakowskim Parku Technologicznym.
Inne osiągnięcia
BoMar2 otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. W grudniu 2008 roku firma wspierała organizację międzynarodowego halowego turnieju piłki nożnej, a pół roku później, w maju 2009 roku, pomagała fundacji „Zdążyć z Pomocą” w finansowym wsparciu leczenia i rehabilitacji podopiecznych. W 2013 roku firma zadebiutowała na targach „Dom Mieszkanie Wnętrze”. Wspierała również budowę domków dla bezdomnych kotów w akcji „Wsparcie dla Natury”. W roku 2014 firma została wyróżniona za największą sprzedaż kolekcji firmy Polcolorit w Polsce. W 2015 roku wzięła udział w konferencji Growth Experts Academy organizowanej przez międzynarodową organizację biznesową BNI. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii średnich przedsiębiorstw Małopolski Dąb. W 2018 roku otrzymała certyfikat dobroczynności stowarzyszenia SIEMACHA, wspierając Akademię Sportu Progres.
Wyróżnienie FORBES
Firma została wyróżniona w rankingu „Diamenty Forbes” w kategorii Przychodów od 50-250 mln PLN. Zajęła wysokie miejsce w pierwszej setce, województwa małopolskiego, tym samym wyprzedzając swoich konkurentów z branży łazienkowej!

Znajdziecie nas w KrakowieKielcachRadomiuTarnowieBochniNowym TarguNowym Sączu